Hydro-Clean czyli docieplanie stropów piwnic

Dom energooszczędny

Nieszczelny dach, okna oraz cienka warstwa izolacji ścian są odpowiedzialne za powstawanie bardzo dużych strat ciepła w domach i mieszkaniach. Obecnie na rynku materiałów budowlanych dostępny jest cały szereg produktów dzięki którym można ograniczyć straty ciepła i sprawić, aby dom stał się energooszczędny. Ocieplenie domu przyczynia się do znacznego zmniejszenia kosztów ogrzewania i co za tym idzie do znacznego zmniejszenia kosztów utrzymania domu.
Wśród podstawowych materiałów dociepleniowych dostępnych na rynku materiałów budowlanych w Polsce należy wyróżnić styropian dociepleniowy oraz wełny mineralne i szklane.

docieplenia w hydro clean
Docieplanie stropów, ścian zewnętrznych budynków jest możliwe dzięki styropianowi. Może mieć on różną grubość. Najczęściej do docieplenia ścian istniejących budynków wykorzystuje się styropian o grubości 10 cm. W sprzedaży dostępny jest także styropian utwardzany, który odznacza się jeszcze większą energooszczędnością przy mniejszej grubości. Ten rodzaj styropianu jest polecany w domach, w których dach nieznacznie wystaje ponad powierzchnię ścian. Mogłoby to prowadzić do powstawania zacieków na ścianach zewnętrznych budynków.
Docieplenie ścian zewnętrznych oraz docieplanie stropów piwnic wykonuje się przy użyciu specjalnego kleju, przy pomocy którego przykleja się styropian., Miejsca łączenia płyt styropianowych wzmacnia się kołkami plastikowymi, które wwierca się do ścian i stropów. Dzięki temu utrzymuje się pewność, że w przyszłości styropian nie odklei się. Następnie na ścianę oklejoną styropianem nakłada się siatkę zbrojeniową i klej, które mają zamaskować miejsca łączenia się poszczególnych płyt styropianowych. Efekt końcowy w postawi pięknie wykonanej elewacji budynku otrzymuje się dzięki tynkom. Wybór rodzaju tynku i jego koloru zależy od inwestora. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych rodzajów tynków. Wygląd zewnętrzy elewacji można także poprawić poprzez przymocowanie różnych elementów dekoracyjnych, takich jak np. sztukateria elewacyjna. najczęściej stosuje się ją nad oknami i nad drzwiami zewnętrznymi budynków.

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *