Hotel Płock, hotele w Płocku, co wybrać?

Hotel Płock ->Potencjał turystyczny Płocka

Niewiele osób, nie zainteresowanych dogłębnie tematem polskiej bazy turystycznej i atrakcyjnością turystyczną różnych miast Polski wie o tym, że w Płocku aż prosi się o dynamiczny rozwój tej sfery gospodarczej. Miasto to, istniejące już przeszło XI wieków, zaraz na początku swego istnienia było stolicą Polski ( w latach 1079–1138 ) i jedną z głównych siedzib królestwa. Co więcej, w swojej Kronice, spisanej w latach 1112 – 1116 r. Płock umieścił adnotację o Płocku sam Gall Anonim, stawiając Płock w szeregach najbardziej znaczących miast tego okresu. Dziś już niewiele osób pamięta i przypomina młodemu pokoleniu, te fakty, a szkoda, ponieważ może podtrzymywanie sławetności Płocka z czasów początku państwa polskiego, byłoby szansą na propagowanie atrakcyjności turystycznej tego miasta. Poza bowiem historią i licznymi zabytkami, a także atrakcjami kulturalnymi i historycznymi, Płock to przede wszystkim piękne położenie i dogodna lokalizacja, pozwalająca na to, aby każdy hotel w Płocku miał stale pełne obłożenie.

płock hotel

Miasto to obecnie położone jest w granicach województwa mazowieckiego. Leży niemal w sercu Polski i zgodnie z podziałem administracyjnym kraju, jest miastem na prawach powiatu. Jeśli chodzi o jego położenie geograficzne, to Płock jest zlokalizowany na Pojezierzu Dobrzyńskim, w Kotlinie Płockiej, bezpośrednio nad rzeką Wisłą. Ta charakterystyka geograficzna sprawia, że tereny Płocka oraz miejscowości na jego obrzeżach, to wyśmienite tereny inwestycyjne pod bezę turystyczną; hotele, pensjonaty kurorty, mają tu szansę na niepowtarzalną lokalizację i rzesze odwiedzających, jeśli tylko władze miasta, a także lojalni przedsiębiorcy w porę docenią potencjał, jaki kryje się w usługach turystycznych. Jeśli bowiem ktoś ma pomysł oraz kapitał i chciałby na terenie województwa mazowieckiego otworzyć hotel Płock wydaje się wręcz idealnym miejscem na taką inwestycję. Póki co bowiem miasto nie ma zapewnionej wystarczającej bazy dla wszystkich grup turystów. Zresztą, specjalizacja usług turystycznych, z jaką mamy obecnie do czynienia powoduje, że właściwe trudno jest mówić o przesycie bezy turystycznej w jakimkolwiek miejscu w Polsce.

Hotel Płock, kto następny tutaj postawi swój hotel?

Centra miast to świetne lokalizacje pod hotele biznesowe, o wysokim standardzie wyposażenia, ciekawej ofercie usług dodatkowych, z dobrymi parkingami, klubami nocnymi i SPA. W Płocku taki hotel na pewno znalazłby odpowiednich klientów, zwłaszcza, że miasto jest ważnym punktem na gospodarczej mapie Polski. To tu funkcjonuje jedna z nielicznych rafinerii ropy naftowej, a także śródlądowy port rzeczny. Do miasta nieustannie napływają więc mniejsi i więksi przedsiębiorcy, organizuję się spotkania biznesowe, konferencje i szkolenia, które obecnie wymagają odpowiedniej bazy hotelowej. Z kolei na obrzeżach Płocka, w ciekawych i pięknych krajobrazach, świetnie wykomponują się kompleksy hoteli połączone z atrakcyjną rekreacją – basenami, polami golfowymi czy boiskami, które mogą stanowić nie tylko dobrą propozycję dla chcących odetchnąć od zgiełku miejskiego mieszkańców miasta i okolicy, ale też, jako baza turystyczna i sportowa.

płock hotel

W takim hotelu w okolicach Płocka można by organizować weekendowe wyjazdy treningowe jak i całe zgrupowania. Zwłaszcza, że samo miasto ma bogatą historię sportową i aktywnie dziś działające kluby piłki nożnej czy piłki ręcznej. W Płocku działa też aeroklub, który skupia miłośników podniebnego szaleństwa i do nich także można by było skierować konkretną ofertę turystyczną. Pomysłów na bazę hotelową w Płocku jest naprawdę wiele – wystarczy dobrze zdefiniować grupę odbiorców i stworzyć hotel odpowiedni do potrzeb danego klienta. Z zupełnie bowiem innej strony, co także niewiele osób, poza bezpośrednio zainteresowanymi wie, Płock to ważnie miejsce kultu religijnego na mapie Polski. Obecnie, właśnie na terenie tego miasta znajduje się siedziba władz kościoła Starokatolickiego Mariawitów oraz siedziba rzymskokatolickiej kurii diecezji płockiej. Ponad to znajdują się tu kościoły prawosławne a także miejsca spotkań trzech grup protestanckich. Różnorodność religijna jest więc spora, a przez to i krajobraz oraz atrakcje turystyczne z nią związane, dość bogate.

płock hotele

Miasto na swoim terenie posiada więc szereg ważnych zabytków związanych z kultem religijnym. Na Starym Mieście w Płocku oglądać można Bazylikę Katedralną pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, niedaleko niej Kościół Świętego Bartłomieja i Kościół Jana Chrzciciela. Poza tym, na Starym Mieście warto zobaczyć Kaplicę Cmentarza Miejskiego. Koniecznie odwiedzić także trzeba Świątynię Miłosierdzia i Miłości i Kaplice Świętego Michała Archanioła. I to wszystko w obrębie jedynie Starówki Płockiej. Zapewne osoby żywo zainteresowane tymi elementami oferty turystycznej, powinny mieć możliwość rezerwacji hotelu, odpowiadającego ich potrzebom, takiego, który umożliwi im łatwy i szybki dostęp do tych atrakcji, a jednocześnie jego oferta będzie się mieściła w granicach ich możliwości finansowej. Centrum Płocka to więc nie tylko świetna lokalizacja dla hoteli biznesowych, ale też właściwa przestrzeń do realizacji hotelu średniej klasy, dla turystów chcących zgłębiać tajemnice i historię tego pięknego miasta. Oferta hotel Płock, powinna być dostępna dla wszystkich, którzy są zainteresowani odwiedzeniem tego miejsca i poznaniem zarówno jego, jak i jego pięknych okolic. A tymczasem w Płocku hoteli póki co, jest jak na lekarstwo i łatwiej znaleźć atrakcyjną propozycję pokoi gościnnych niż konkretny i nowoczesny produkt turystyczny, oferowany przez profesjonalne hotel w Płocku. Aż dziwi fakt, że miasto z takim potencjałem, tak wolno tworzy obszar nowoczesnych i wysokiej jakości usług turystycznych, skoro ta gałąź gospodarki rozwija się tak dynamicznie i stale od kilkudziesięciu lat. Nie sposób nie docenić, jakie korzyści wiążą się z posiadania właściwej i dobrze zadedykowanej odbiorcom, bazy hotelowej – to gwarancja zadowolenia przyjezdnych – czy to turystów czy biznesmenów, którzy, obsługiwani na najwyższym poziomie, zawsze chętnie wrócą i przywiozą ze sobą kolejnych klientów z żywym kapitałem w ręku.

płock hotel

Be First to Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *